חקירות קניין רוחני

תוכן עניינים

משרד חקירות ליאור אייזינגר מתמחה במתן ייעוץ וביצוע חקירת קניין רוחני הלכה למעשה, לרבות גניבת פטנטים, גניבת רעיון והפרת זכויות יוצרים.

בעוד שגניבת רכוש היא דבר מה שניתן להוכיח בקלות רבה למדי, הרי שנושא הקניין הרוחני פונה לכל נכס שאיננו מוחשי, אך כרעיון או כהמצאה בה נתן להשתמש, הוא נתון לבעלותו של אדם מסוים. האתגר כאן עצום, אך חקירות שכאלו הן פתירות, מביאות עמן הוכחות ומאפשרות לכם, הבעלים המקוריים, לדרוש את הכסף המגיע לכם או לנקוט בפעולות משפטיות.

חוקר פרטי לענייני קניין רוחני

נדון בתחילה על מהו קניין רוחני: כמנוסח באתר של רשות הפטנטים מטעם משרד המשפטים, קניין רוחני הינו שם גנרי המאגד תחתיו את זכויותיהם של הבעלים המקוריים על נכסים שאינם מוחשיים. 

נכסים שאינם מוחשיים יכולים לכלול: המצאות ושיטות, הם יכולים לכלול עיצובים, יצירות אמנותיות, ואפילו מוניטין של אדם. כך שאם נוכחתם לגלות לצורך הדוגמה, כי ישנו אדם שמדבר בשמכם, אנו נוכל להשיג לכם את ההוכחות לכך דרך מעקבים ותיעוד שלא יותירו ספק, וכן ישמשו כהוכחות חותכות בבית המשפט.

חשוב יהיה לציין: הדין איננו חד-משמעי וישנם נושאים אשר אינם מוגנים תחת חוק זכויות יוצרים. כמשרד המתמחה בחקירות קניין רוחני, נבחן את הנושא בקפידה בטרם נשא למשימת החקירה.

אילו נושאים מוגנים תחת זכויות קניין רוחני?

הפרתן של זכויות קניין רוחני מתקיימות כאשר אדם גנב או השתמש שלא כדין בנכס שאיננו מוחשי. להלן הדוגמאות הבולטות ביותר:

פטנטים

חברתכם המציאה מוצר המוגן ורשום כפטנט? אם התגלה שישנה חברה העושה שימוש בפטנט זה (דוגמת פטנט שמייעל תהליכי ייצור במפעל), אז הרי שיש לבחון את הנושא בקפידה ולהביא הוכחות חותכות לכך.

זכויות יוצרים

נושא זכויות היוצרים הוא למעשה מושא החקירה השגור ביותר בתחום הקניין הרוחני. זכויות יוצרים מגנות ושומרות מפני שימוש שלא כדין ביצירות אמנותיות שונות. דוגמה נפוצה היא גניבה מוזיקלית או גניבת תוכן מאתרים ומספרות מקצועית.

סימנים מסחריים

סימן מסחרי כשמו כן הוא, ומדובר בסימן מסוים המסמל בית עסק או חברה לצורך הדוגמה. כך למשל, סימן ה-וי של חברת נייק, או שלושת הפסים של אדידס. הדבר בא לידי ביטוי בפונטים מסוימים, בצלילים שמאפיינים חברה מסוימת, ועל-פי משרד הפטנטים ישנן אף מדינות בהן הריח אף הוא נחשב לסימן מסחרי.

מישהו גנב לכם את הרעיון? רומסים את זכויותיכם? משתמשים בשמכם הטוב? פועלכם שווה הרבה כסף, וחשוב יהיה לתת לאותו אדם את הדין וכן להגיש לו את החשבון.

החוק הישראלי מכיר בנכסים לא מוחשיים, חשיבותם והיותם מקור פרנסה. צוות החוקרים שלנו בעל ניסיון של 20 שנים בתחום, ובמהלך חקירתי יעיל ומדויק, נחשוף את העבריין, נאסוף ראיות קבילות בבית המשפט וננקוט בצעדים הנדרשים.

לשירותי חקירות קניין השאירו פניה:

מתי מומלץ להיעזר בחוקר פרטי לקניין רוחני?

לעתים ברור לנו שישנו אדם שגונב ורומס את זכויותינו, אך ידיעה והאשמה אינם מספיקים באם רוצים לממש את הזכויות ולנקוט בהליכים משפטיים.

צוות החוקרים הפרטיים של ליאור אייזינגר משרד חקירות, מתמחה בביצוע חקירות משפטיות, וזאת לרבות זכויות יוצרים, פטנטים וסימני מסחר. ידיעתנו בחוק הישראלי, מאפשרת לנו לנתב את מאמצי החקירה לצורך איסוף ראיות קבילות בבית המשפט.

באמצעות הפעלת חוקרים ונקיטת שיטות חקירה לרבות דיבוב העבריינים, תיעודם באמצעי מעקב וביצוע פעולות תחבולה ותכסיס שיתועדו בעדשת המצלמה, אנו נחשוף שאכן התקיימה העתקה או בוצע שימוש שלא כדין בנכס שאיננו מוחשי אשר בבעלותכם.

זמינות לחקירות בכל ההיקפים (לרבות חברות ותאגידים)

שירותינו מיועדים עבור לקוחות בכל ההיקפים, מאמנים שיצירותיהן נגנבו ועד לחברות ותאגידים רחבי ידיים.

דוגמה נפוצה למקרים בהם חברות מובילות נעזרות בחוקרים פרטיים הוא נושא הסודות המסחריים. היבט זה מתייחס בעיקר למידע בעל חשיבות עסקית אשר לא אמור להיות גלוי או ידוע לכול, ולמעשה הוא אף מאפשר לאותה החברה ליהנות מיתרון על פני מתחרותיה. דוגמה מאוד פופולרית ומוכרת לסוד מסחרי היא חברת קוקה קולה אשר שומרת בקנאות על המתכון שלה לטעם הייחודי רק לה.

לצד זאת, אנו מספקים שירותי חקירות קניין רוחני עבור כל תחום לרבות גניבות של יצירות ואמנות, גניבות של המצאות, פטנטים, סימני מסחר (מילים, גופנים, לוגו, סלוגנים ועוד), עיצובים תעשיתיים המאפיינים מוצר מסוים, סרטים, שימוש בצילומים ואיורים ועוד.

אילו תיקים לא ניקח?

חשוב גם שנשאל את עצמנו מתי לא לשכור חוקר פרטי, שכן מדובר בשירות שבמסגרתו מוקצים משאבים רבים, הן מבחינת הון אנושי והן מבחינת ציוד טכנולוגי ומשאב זמן.

כשם שמשרדנו בקיא בחוק הישראלי המגן על הקניין הרוחני, כך אנו גם יודעים מתי החוק איננו עומד לצדם של לקוחותינו. אם ניווכח לגלות שמדובר בתחום אפור בו תועלתנו תוטל בספק, אנו נאמר זאת בגלוי, ובטרם קבלת האישור להתחלת החקירה.

היתרון שלנו

בקבלת שירות מטעם משרד ליאור אייזינגר, אתם מבטיחים לעצמכם:

צוות מקצועי ואמין

כל חוקר וחוקרת הפועלים מטעם משרדנו, מביאים עמם ניסיון מקצועי והיכרות מעמיקה עם מגוון רחב של תיקי חקירה. בכל תיק ותיק מושקע זמן למידה ובחינה מעמיקה של השטח.

ציוד מקצועי

כדי להבטיח איסוף ראיות איכותי ומקצועי, אנו מחזיקים ומתעדכנים בכל עת, בציוד המעקב והבילוש המקצועיים והמובילים בישראל.

יועצים מומחים ואנשי שטח

לצד החוקרים הפרטיים הפועלים מטעם משרדנו, אנו מטפחים הון אנושי איכותי המסייע לנו בכל עת בחקירות מקצועיות. לצדנו פועלים יועצים מומחים מן השורה הראשונה הבקיאים בדין והמשפט של זכויות קניין רוחני. כמו כן, כדי להבטיח איסוף ראיות יעיל ומהיר, אנו מתפעלים רשת אנשי שטח בפריסה ארצית נרחבת.

לקבלת שירות מחוקר פרטי לקניין רוחני השאירו פניה:

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן