חקירות פרטיות לילדים ונוער

כשהילדים שלנו מתבגרים, מגיע הגיל שהם מעדיפים לא לשתף אותנו במה שקורה להם בחיים. לא משנה אם אנחנו, ההורים, החברים הטובים ביותר שלהם, לא משנה אם הם תמיד סיפרו לנו הכל. זה חלק מההתבגרות שלהם, מהצורך שלהם להיות ישות נפרדת מאיתנו – וזה בסדר גמור. הרגע שזה מתחיל להיות פחות בסדר הוא הרגע שבו אתם חושדים שהילדים שלכם עסוקים בפעולות מסוכנות או אפילו לא חוקיות, כגון צריכת סמים ו/או אלכוהול, ביצוע פעולות ונדליזם ועוד, או לחלופין – שהם נתונים להטרדות או איומים מצד גורמים שונים. אם זה המצב אצלכם בבית ואתם לא ישנים טוב בלילה ורוצים לדעת היכן הילד שלכם מסתובב או האם הוא נתון לאיומים – יכול להיות שזה הזמן לפנות אל חוקר פרטי.

בריונות רשת

היום הילדים שלנו חיים בתוך הטלפון הסלולרי והמחשב. רשתות חברתיות, הודעות וואטסאפ, סנאפצ’ט, סמסים, משחקים און-ליין – רוב התקשורת נעשית היום דרך המכשיר החכם הזה, שיכול להוביל למצבים חברתיים מצוינים, אבל יכול גם להיות כלי נשק של ממש, כי גם מילים יכולות לפצוע, ואפילו להרוג. אם אתם חושדים שהילדים שלכם חווים בריונות רשת – התנכלות באמצעות רשת האינטרנט מצד ילדים או נערים בני גילו או מצד גורמים אחרים – זה הזמן לפנות אל חוקר פרטי.
איך יודעים אם הילד חשוף לבריונות רשת: אם הילד מסתיר מכם באופן מאוד בוטה את הטלפון הסלולרי שלו או את האתרים בהם הוא גולש דרך המחשב; אם הוא עונה בתשובות מאוד לקוניות ולא ברורות על שאלות שלכם שמנסות לברר; אם הוא מסתגר בתוך עצמו ונראה במצב נפשי מעורער ואפילו דיכאוני – יכול מאוד להיות שהוא חשוף להתנכלות ברשת או לכל התנכלות אחרת. במקרה כזה כדאי מאוד לפנות אל חוקר פרטי אשר יבצע מעקב דיסקרטי אחר הילד ו/או יציב מכשירי האזנה ומעקב על הטלפון הסלולרי ועל המחשב שלו, וכך יוכל לדעת בדיוק אם הילד חשוף להתנכלויות, לאיומים, להטרדות או ללחצים. אם יימצא שלא, כמובן שאפשר יהיה לנשום ולישון יותר בשקט ולהבין שזה כנראה חלק מתקופת ההתבגרות שלו, אולם אם חלילה יתברר שכן, אפשר יהיה לתפוס את זה בזמן ולתת את המענה המתאים למקרה ולמצב של הילד שלכם.

התנכלות פיזית

לעתים הילדים שלנו חשופים לא להתנכלות דרך הרשת, אלא להתנכלות פיזית אמיתית. זה יכול לקרות כי הם הוגדרו כ”שעיר לעזאזל” או בגלל ויכוח שהיה להם עם אחד הילדים/נערים בבית הספר, והרבה פעמים זה יהיה מצב שהם ינסו להסתיר. אם פתאום הילד שלכם מתחיל להסתובב עם בגדים ארוכים גם באמצע הקיץ, אם הוא נראה מפוחד וקופץ מכל רחש קטן, אם הוא מתרחק מהתרחשויות חברתיות ומסתגר בבית – יכול מאוד להיות שהוא חווה הטרדה שכזאת. מכיוון שהורים לא תמיד יכולים לבצע את המעקבים בעצמם, בעיקר כי הם מוכרים לנפשות הפועלות וחשופים בנוף, הדרך הטובה ביותר לדעת האם הילד שלכם חשוף להתנכלות היא לשכור את שירותיו של חוקר פרטי.
חוקר פרטי יבצע מעקב צמוד אחר הילד, יראה בדיוק היכן הוא מסתובב ועם מי ויוכל להביא עדויות מצולמות למפגשים החברתיים שלו. אם יתברר שהילד אכן חשוף להטרדות פיזיות מצד גורמים אלה ואחרים – אפשר יהיה לתפוס את זה בזמן ולתת לילד (ולגורם המטריד) את המענה המתאים.

שימוש בסמים ואלכוהול

בגיל ההתבגרות הילדים שלנו חשופים להרבה מאוד דברים ולהרבה מאוד חומרים, ביניהם גם אלכוהול וסמים. זה הרבה פעמים מתחיל במשחק בין הילדים – כרצון להבין מה קורה כששותים או כשצורכים סמים, ומכאן, בעקבות לחץ חברתי או מצב נפשי מסוים – הדרך להתמכרות קלה ביותר. אם הילד שלכם נראה “מסטול” באופן חריג, אם אתם תופסים אותו מנסה להסתיר בקבוקי אלכוהול וכמובן אם אתם מריחים ריחות של סמים מחדרו – זה בהחלט הזמן להזמין חוקר פרטי אשר יבדוק האם הוא צורך אלכוהול וסמים ברמות שיכולות להיות מסוכנות. חשוב מאוד לתפוס את המקרים האלה בזמן על מנת להצליח לתת לילד מענה לפני שיהיה מאוחר.

צילום מטפלת

בגילאים הקטנים, אם אנחנו משאירים את הילד אצל מטפלת, ולא משנה אם זה אצלנו בבית או אצלה, ברוב המקרים אין לנו יכולת להבין האם הילד שלנו חווה חלילה התעללות או הזנחה, פשוט כי הוא עדיין לא יודע לדבר. אם אתם חשים שהילד לא מתנהג כתמול שלשום, שהוא בוכה יותר מהרגיל, חושש או כמובן אם אתם רואים עליו סימנים פיזיים מחשידים, כדאי מאוד לפנות אל חוקר פרטי שיבצע צילום מטפלת דיסקרטי. התקנת מצלמה בבית המטפלת או בביתכם ושימוש בעזרי צילום והקלטה אחרים היא דרך מצוינת שתאפשר לכם לדעת האם, חלילה, החשד שלכם אמיתי.

ליאור משרד חקירות – התמחות מיוחדת במעקב אחר ילדים ונוער

אנחנו בליאור חקירות מתמחים בתחום של חקירת ילדים ובני נוער. אנחנו מבצעים את המעקב באמצעות ציוד הצילום והמעקב המתקדם ביותר שקיים היום בתחום ובדיסקרטיות מלאה, כך שאין חשש שנתגלה במהלך העבודה. עם סיום המעקב תקבלו דו”ח מפורט ממנו תוכלו להבין היכן הילד שלכם מסתובב ועם מי וכמובן – מה הוא עושה. במקרה של צילום מטפלת תוכלו כמובן לדעת בדיוק כיצד היא מתייחסת לתינוק שלכם ולהבין אם החשדות שלכם מוצדקים.

חשוב לזכור: ככל שתגלו את המצבים הללו של התנכלות לילדים שלכם מוקדם יותר, כך יהיה קל יותר לטפל בהם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ שאחריה תדעו בדיוק איזה מידע תוכלו לקבל לאחר החקירה
צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר.

לייעוץ ומידע השאירו פנייה:

או התקשרו:

זמינות 24/7

דילוג לתוכן